Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Italská značka Studioart se nebojí jít s kůží na trh

Italská značka Studioart se nebojí jít s kůží na trh

Italská firma Studioart používá kůži v nevídaném měřítku a ukazuje, že nepatří jen na nábytek. Dává ji třeba na zdi. Za značkou stojí Nadia a Gianfranco Dalle Mese, kteří se koželužství věnují už od roku 1967. Tehdy se však ještě na interiéry nesoustředili – s koženými stěnami a výzdobami interiérů přišli až o desítky let později. Dnes nabízí Studioart kůži v široké škále barev, úprav, vzorů a prošívání. Vedle tapetových systémů prodává i doplňky či koberce a patří mezi špičku v oboru.

„Snažíme se hledat nové cesty a nápady, aniž bychom zanevřeli na kořeny řemesla,“ říká u příležitosti desetiletého výročí Nadia Dalle Mese. V portfoliu firmy se pojí tradice s inovací: letos například navázala spolupráci s mladými designéry, kteří dostali za úkol předvést nové pojetí kožených tapet. Ty se lepí po částech a dovolují vytvářet zábavné a různě velké kombinace.

Moderní a architektonické pojetí ukázal Massimo Brancati. „Chtěl jsem prozkoumat trojrozměrnost povrchu a pohrát si s nahodilostí a nepravidelností,“ vysvětluje designér. Vzal proto tvary, které již patří mezi stálice v portfoliu Studioartu: trojúhelník a čtverec. Vytvořil z nich kolekci Kaleido. Z šesti různých tvarů pak vznikla série Framenti a dřevem byla inspirovaná kolekce Woods.

Neo-buržoázní koncept v pastelových barvách zvolila Giorgia Zanellato. Kolekce Ondo je charakteristická viditelnými švy v kůži. Tapety Semitondo a Ginko zase využívají moderní technologii, která dovoluje vytvořit koženou dlaždici, jež je plochá a vypouklá zároveň. Série Losange k sobě skládá kosočtverce a vytváří zajímavé geometrické vzorce. „Kolekce odrážejí mou vášeň pro geometrické tvary, hlavně čtverce,“ říká designérka.

Další návrhy představila Elaine Yan Ling Ng z ateliéru The Fabrick Lab. Její návrhy jsou inspirované přírodou. „Umí úžasně násobit tvary,“ říká designérka s tím, že pravidelnost, kterou v přírodě vídáme, vzniká na základě matematických formulí. Odkazuje tím tak i ke Studioartu jako takovému – i v něm se snoubí přírodní materiál s vyspělými technologiemi. Designérka studovala vzory, které potkává v zeleni, a vytvořila čtyři sady: Hyperreal, Delta, Vector a Parallel.

Studioart tak jasně dokazuje, že se nebojí jít s kůží na trh. Pokud se toho o značce chcete dozvědět víc, skočte do nového showroomu obchodu Marthi Design, který se specializuje na látky a veškeré druhy potahů. S jejich instalací má bohaté zkušenosti. 


Studioart, prodává Marthi Design

 New Living Centre, 2. NP

Šafránkova 1, Praha 13

www.marthi.cz

 

 

 

SaveSaveSaveSave

Jaký je Váš názor?

Související články

zpět na seznam článků


Přidejte se k Insidecor komunitě...