Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Havwoods: Dřevo každým coulem

Havwoods: Dřevo každým coulem

Britské ostrovy mají mnoho co nabídnout. Mimo jiné i solidní dřevěné podlahy. Anglická značka Havwoods patří mezi velikány, když přijde na dřevo. Zajímá vás, co firmu pojí s Pražským hradem? Co všechno v Havwoods umí? Potom čtěte dál.

Havwoods PurePlank, Restaurant Parade Ring, Ascot. 

Dřevěné obložení Havwoods, Marianne Mejerus Garden.

Havwoods Henley, JinJuu Restaurant, Londýn.

Společnost vznikla v roce 1975 a od té doby se neustále rozrůstá. V současné době se pyšní moderním showroomem inspirovaným uměleckou galerií, který se nachází zhruba hodinu cesty severně od Manchesteru, a pobočkami napříč celou zeměkoulí. Zanedlouho se otevře i ta pražská a Pražané se mají rozhodně na co těšit. I přes globální dosah společnosti zůstává její srdce právě v britském Carnforthu, kde má Havwoods svou základnu.

Rezidenční projekt, Lillie Square, Londýn.

Rezidenční projekt Forest Lodge.

Firma se specializuje na dřevěné podlahy a obklady a patří k uznávaným lídrům ve svém oboru. Neustálé inovace na poli technologickém i estetickém navíc doplňuje touha inspirovat. Důkazem jsou nesčetné realizace s použitím právě podlah Havwoods.

Dubová podlaha, Beast Restaurant, Londýn.

Rezidence Highbury Hill, Londýn.

 Fendi, Rezidenční projekt Redington Road, Hampstead.

Havwoods nejen inspiruje, ale rovněž se nechává inspirovat. Múzou pro sadu robustních podlah Hand Grade byla originální dřevěná podlaha Vladislavského sálu na Pražském hradě. Prkna dlouhá až čtyři metry a široká téměř půl metru dýchají historií a evokují co jiného než trvanlivost, stejně jako původní historická dubová podlaha. Odborníky ceněná kolekce nabízí osm různých úprav – odstínů. Souvislý dřevěný povrch je zážitkem pro všechny smysly a především pastvou pro oči. Odhaluje dřevo v celé jeho kráse.

Vedle obrovských masivních prken společnost Havwoods těží i z estetiky stále populárnějších podlahových vzorů tvořených drobnějšími palubkami. I ony jsou záležitostí, jejíž počátky se datují několik století nazpět. Vzor Versailles je toho jasným důkazem, když se objevil poprvé na dvoře Ludvíka XVI. Mimo Versailles najdete u Havwoods i oblíbený šípový vzor, tzv. chevron nebo klasickou pokládku u nás nazývanou rybí kost, důvěrně známou z parketových podlah.  

Havwoods Bespoke, One Tower Bridge, Londýn.

Bespoke je spíše konceptem než kolekcí. Vzory jsou personalizova na míru prostoru a účelu.

Havwoods Bespoke, Ebury Square, Londýn. 

Havwoods Bespoke, Obchodní dům Harvey Nichols, Birmingham.

Havwoods Bespoke, Harley-Davidson, Reading.

Italian Collection využívá vzorů rybí kost a chevron a lze ji kombinovat i s jinými přírodními materiály pro odvážnější výsledek. Základem je tradice italských skládaných podlah z úzkých tenkých prken.

Italian Collection, Skip Stop House, Londýn.

Italian Collection, Southbank Tower, Londýn.

Kolekce Relik vypráví příběhy skrze dřevo a vzdává hold přírodnímu materiálu s historií. Recyklované dřevo se upravuje dle nejvyšších standardů, přičemž je zachované kouzlo jeho původu. Starý originální nátěr vás přenese do opuštěné stodoly uprostřed divoké americké přírody nebo do světnice některého ze starobylých stavení v tajemné Transylvánii. 

Recyklované dřevo z kolekce Relik, butik Fred Perry, Londýn.

 

Rybinová podlaha z kolekce Relik, Handmade Burger Company, Manchester.

Většina produkce Havwoods se dá použít i jako obklad na stěny či stropy. Model Vertical však vznikl speciálně jako obložení stěn. Dají se s ním vytvářet obdivuhodné mozaiky a vzory.

Dýhové podlahy obsahují jen tenkou vrstvu dřeva a tvoří jakýsi kompromis mezi dřevěnými a laminátovými podlahami. Dobře se udržují, jsou odolné, a přitom si stále zachovávají kouzlo dřeva na podlaze.

Dřevěná dýhová podlaha Par-ky. 

Britská značka to s dřevem umí a ví, jak na to. Nebojí se dřevo recyklovat a předávat tak jeho příběhy dál. Kombinuje historické se současným a posouvá hranice interiérového designu zase o krok kupředu. Hledá inspiraci tam, kde už to jiní vzdali. Umí dodat interiéru špetku ostrovní elegance tak, jako nikdo jiný. 


Home & Horeca

Husitská 33, Praha 3

+420 774 440 102

Jaký je Váš názor?

Související články

zpět na seznam článků

O článku

Alžběta Laňová Autor:
Alžběta Laňová

Foto: havwoods.in, havwoods.co.uk

Publikováno: 28.03.2018

Mohlo by Vás zajímat

Přidejte se k Insidecor komunitě...