Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Monobrand: Nadšení pro výjimečný design

Monobrand: Nadšení pro výjimečný design

Ve chvíli, kdy se setkáte s majitelkou obchodu Monobrand, je vám jasné, že svým novým počinem žije naplno. Její pracovní stůl je až po okraj zaplněn čerstvě vytištěnými katalogy a vzorky produktů zabírají poslední volná místa na ploše. Když  opatrně rozbaluje jeden z balíčků a vyjímá z něj luxusně vyhlížející kliku, začne vyprávět o své cestě k otevření vlastního designového obchodu. Katrin Grund vždy fascinovala architektura a interiérový design, ale rodiče si přáli, aby šla studovat ekonomii. Během studií se však ke svému snu na okamžik vrátila, když v rámci ročníkové práce navrhla vlastní obchod s designovými produkty, které nejsou běžně dostupné. Jelikož projekt zahrnoval kompletní finanční i realizační postup, rozhodla se Katrin převést teorii v praxi a ze své vášně vytvořila každodenní radost.

Monobrand, jehož sídlo a showroom najdete v pražských Vysočanech, nabízí unikátní vypínače, neobvyklé značky interiérového osvětlení, trendy kliky a designové komunikační systémy.

Monobrand přináší unikátní designové spínače, vypínače a zásuvky od firmy Berker.

Monobrand pro český trh objevil značky jako Lambert et Fils.....

...a Magic Circus. 

Komunikační domovní systém Siedle Steel umožňuje několik kombinací s dalšími domovními prvky jako je poštovní schránka nebo kamerový systém.

Katrininy oblíbené ručně vyráběné kliky na dveře z dílny dvojice designérů Manuel Bonnemazou a Agnès Cambus vyzařují hravost a neskutečnou nápaditost. Kolekce v dekorativních tvarech a živých barvách mají, díky důvtipnému rozdělení kliky na tři části, nespočet možností pro vytvoření finálního vzhledu. Pro velké milovníky výrazných detailů jsou v nabídce také různé typy podkladových destiček. Pokud má zákazník na kliku speciální požadavek, Agnes s Manuelem ho za pomoci šikovných pařížských řemeslníků rádi zrealizují. Jejich produkty se objeví v rámci SQUAT iD23 v bytě Ivanky Kowalski. S výrobou klik a úchytek má bohatou zkušenost také švédská značka Bäccman & Berglund, kterou si do své realizace bytu iD23B vybrala Radka Valová.

Nápadité kliky od Bonnemazou-Cambus.

Švédská značka Bäccman & Berglund je poprvé dostupná v Praze.

Portfolio současných produktů se skládá jednak z designových klasik, ale také začínajících designérů a dosud neobjevených talentů. Nadchnout se můžete pro kousky inspirované designem dvacátých let minulého století nebo nejnovějšími trendy ze současnosti. Katrin se snaží, aby se na českém trhu postupem času objevovalo více a více dosud neznámých autorů. V současné době spolupracuje se značkami Berker, Buster + Punch, Atelier Areti, Pulpo, La Chance, Lambert et Fils, Magic Circus, Siedle a mnoho dalších.

Ke každému produktu je snaha připojovat inspirace, které si zákazník může prohlédnout a představit si produkt v reálné situaci. Jak Katrin sama říká, je posedlá chytrými nápady pro vybavení moderních interiérů. A s těmito nápady se neváhá podělit s ostatními: „V našich očích začíná špičkově vybavený interiér u správného výběru řemeslně vyráběných vypínačů a klik, jelikož jde o prvky, které se opakují v rámci celé domácnosti a vytváří tak propojení mezi jednotlivými styly pokojů. Stejně tak mají svůj význam domovní technologie, které vám umožní mít své bydlení pod kontrolou."

Rekonstrukce bytu v Berlíně, které se ujal architekt Gisbert Pöppler, byla založena na kombinování kontrastních barev a materiálů.  Nástěnná lampa 2 cones od Atelier Areti zdůrazňuje geometrickou tématiku kuchyně.

Při zařizování interiéru hotelu Bikini Berlin, jehož stavbu má na svědomí Architecture KEC Architekten, padla volba na spolehlivé vypínače Berker R.1.

Užití závěsné lampy Hero od Buster+Punch v jídelně.

Na svůj showroom je jeho majitelka velmi hrdá a dělá vše pro to, aby byl co nejdřívě dokončen. Ve druhém patře na adrese Pod Pekárnami 338/12 se za nenápadnými dveřmi rozprostírají dvě místnosti s obrovskými okny, které se během následujících několika měsíců zaplní pečlivě volenými artefakty. Sjednat prohlídku si můžete přes e-mail nebo telefonicky přímo s Katrin, která vás prostorem ráda provede.

Do budoucna má Monobrand za cíl se rozšiřovat a hlavně nacházet stejné nadšence do designu jako jsou značky, které zastupuje. Až do 22. prosince bude součástí SQUAT iD23 v bytě iD23A a iD23B, kam dorazí také designéři, kteří za návrhy výrobků stojí. Jste vítáni!

V bytě od Radky Valové na vás zapůsobí lampa Oda Big od značky Pulpo, kterou Monobrand v Čechách zastupuje.

Úchytky Pull Bar 300 na skříních v hale jsou od designového studia Buster + Punch, které s výrobou začínalo v garáži ve východním Londýně.

Závěsná svítidla Heavy Metal posvítí na práci v kuchyni.

V hale bytu iD23B také visí nástěnná lampa Hooked Wall, opět od Buster + Punch.

_____________________________________________________________________________________

www.monobrand.cz
Pod pekárnami 338/12, Praha 9
 

 

Jaký je Váš názor?

Související články

zpět na seznam článků


Přidejte se k Insidecor komunitě...