Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Pařížský byt architektů Patricka Gillese a Dorothée Boissier

Pařížský byt architektů Patricka Gillese a Dorothée Boissier

Patrick a Dorothée, partneři v práci i soukromí, představili svůj nově zrekonstruovaný byt kombinující původní architekturu 19. století s životním stylem současnosti. Celý interiér je koncipován v duchu elegantního nadčasového designu reprezentovaného dřevem, bílou a černou barvou se stopami zlaté. 

Majitelé zachovali původní prvky klasického designu v podobě dřevěného obložení stěn a doplnili ho o moderní nábytek a osvětlení vlastní tvorby. V hale i ostatních pokojích naleznete obrazy z acte2galerie jakoby jen mimochodem opřené o zeď.

V obývacím pokoji reprezentují klasický design francouzská okna, štukovaný strop a zrcadlo se zlatým rámem. Barevné provedení v odstínech šedé dodává pokoji teplejší a útulnější atmosféru.

Použití stejných kusů nábytku a doplňků napříč bytem umocňuje vnímání všech pokojů jako sourodého celku.

Ložnice je zařízena jednoduchým a pohodlným nábytkem, který byl vybrán tak, aby se doplňoval s původní výzdobou místnosti. Stejně jako v obývacím pokoji i zde se objevuje zlaté nástěnné zrcadlo.

V kuchyni využili Patrick a Dorothée paletu tří druhů a odstínů dřeva. Zajímavým prvkem je polička pod vrchní sadou skříněk. Jídelní stůl představuje podstatu spojení tradičního a moderního stylu, které charakterizuje celý byt. Jistě vám neunikla přítomnost židle z knihovny.

I v koupelně najdeme vybavení, které je použito jinde v bytě, a to lavice z haly a světlo Ombre z obývacího pokoje. Mramorové obložení zdí a vestavěné umyvadlo evokují luxusní styl. Zároveň však podléhají současnému trendu jednoduchých linií. Za povšimnutí stojí dekorace v podobě černé sošky, kterou majitelé umístili i do kuchyně.

Jaký je Váš názor?

Související články

zpět na seznam článků

O článku

Tereza Schneiderová Autor:
Tereza Schneiderová

Foto: Sisters Agency

Zdroj: gillesetboissier.com

Publikováno: 30.07.2013


Přidejte se k Insidecor komunitě...