Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku
Inspirace Produkty Designéři Události Design tour Upřesnit: Rezidenční projekty Komerční projekty Nábytek Doplňky Osvětlení Elektronika Podlahy / zdi / strop Umění Textil Kuchyň Koupelna Produktový designer Interiérový designer Architekt Umělec Praha Upřesnit: Interiér Exteriér Bar / restaurace / café Hotel Kancelář Obchod Výstavy Kadeřnictví Venkovní prostor Další Karlín Vinohrady Letná
Další možnosti: zrušit filtry

Články (32)


Marcel Breuer: Propagátor ohýbaných trubek

23.10.2019, Sára Němečková

S budovou Bauhausu v německé Desavě jsou neodmyslitelně spojené návrhy Marcela Breuera – jeho křesla Wassily Chair nebo stohovatelné stolky z řady B9 tvoří dodnes část vybavení budovy. Designér, který se nebál experimentovat...
celý článek

Eero Saarinen: Designér ladných forem

21.06.2019, Sára Němečková

Ladné tvary, dokonalé křivky a elegance – v práci Eero Saarinena se jasně odráží jeho láska k sochařství. Kdo byl ale tento finský designér a proč jeho kariéra skončila tak brzy?
celý článek

Le Corbusier: ikona modernistické architektury

22.03.2019, Veronika Čáslavská

Co se vám vybaví, když se řekne modernismus? Možná francouzsko-švýcarský architekt Le Corbusier, ikona, která změnila vnímání architektury po celém světě. Jeho práci v minulém století však zdaleka všichni neobdivovali.
celý článek