Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Co představí kouzelníci se světlem z Light Works na Designbloku?

Co představí kouzelníci se světlem z Light Works na Designbloku?

Jako každý rok, i letos se na konci října z pražského výstaviště na několik dnů stává centrum českého i světového designu. A jako každý rok, ani letos na přehlídce nemůže chybět firma Light Works, český distributor svítidel mnoha světových značek. Pro letošní rok si společnost připravila prezentaci svítidel od léty osvědčených výrobců, ale i několik novinek od zcela nových dodavatelů.

Společnost Light Works nedávno po kompletní rekonstrukci znovuotevřela svůj showroom v pražských Nuslích. O tom, jakých změn se prostor dočkal, jsme vás již informovali. Pokud jste nuselský showroom ještě nestačili navštívit a chcete mít představu o tom, jak nový showroom vypadá, určitě byste stánek společnosti na Designbloku neměli minout. V letošním Superstudiu totiž vznikne jeho komornější variace, kde bude v jednotlivých dřevěných boxech představena řada působivých svítidel od několika zahraničních dodavatelů.

Jedním z tradičních dodavatelů je italský výrobce Marset, od kterého bude letos na Designbloku kromě osvědčených svítidel představeno i několik novinek. Nejbarevnějšími z nich jsou jistě svítidla Dipping light designéra Jordiho Canudase. Pestrá stínidla se vznikají opakovaným namáčením skleněné koule do barvy, díky čemuž vznikají na stínidle různě intenzivní barevné kružnice. Jelikož se jedná o ruční výrobu, každé svítidlo je originál a jednotlivé kusy se od sebe liší intenzitou barvy i šířkami jednotlivých pruhů.

Další novinkou jsou svítidla High Line, připomínající štíhlé skulptury bez žádného zjevného zdroje světla. Jejich kouzlo totiž spočívá v tom, že světlo generují nepřímo, a to odrazem o zeď.

Pro milovníky etno stylu budou na stánku připravena svítidla Jaima od Joana Gaspara. Tato svítidla díky stínidlům z přírodní tkaniny decentně propouštějí světlo a dodávají interiéru útulnou atmosféru. Svítidla jsou k dispozici v závěsné variantě a také jako stojací lampy.

Povědomě pak může působit svítidlo Discocó Wood – jedná se totiž o nové zpracování dnes již ikonického svítidla Discocó. Nově jednotlivé listy svítidla pokrývá dubová dýha a také kovová struktura svítidla dostala nový povrch z grafitu.

Další ikonou značky Marset jsou venkovní světla Santorini od studia Sputnik. To se při jejich navrhování nechalo volně inspirovat rybářskými lucernami. Tato kolekce je výjimečná především svou variabilitou – stínidla vyráběná v různých barvách nabízejí různou míru zastínění. Jednotlivá svítidla také můžou být zavěšena ze stropu v libovolném seskupení jako lustr, umí fungovat ale i jako stojací lampa či nástěnné svítidlo.

Kromě všech novinek budou na stánku k dispozici také osvědčené stolní lampičky Follow me či stojací lampa Funiculí.

Společnost Light Works na českém trhu působí také jako distributor výrobků značky Zafferano. Na letošním Designbloku představí jejich nejnovější svítidla, dvojici závěsných svítidel Bonnie a Clyde, vyráběných z ručně foukaného muránského skla. Povrch svítidel zdobí žebrovaný reliéf a obě svítidla se tvarově doplňují a skvěle k sobě ladí.

Nejnovějším přírůstkem ve stáji společnosti Light Works je nizozemský výrobce Tonone. Jako první jej na Designbloku zastoupí stolní lampa Bolt Desk od Antona de Groofa. Toto svítidlo je výjimečně praktické k použití u pracovního stolu. Díky tradiční křídlové matici drží hlava svítidla v požadované poloze – i proto je právě tato matice charakteristickým rysem spojujícím celou sérii Bolt. Lampa Bolt je skvělým zástupcem technického, industriálního vzhledu, kterým se výrobky Tonone vyznačují.

Pokud tedy na Designblok míříte, nezapomeňte stánek společnosti Light Works navštívit. Jednotlivá svítidla totiž nejlépe vyniknou právě naživo, kdy má člověk možnost ocenit světlo, které vydávají. Stánek Light Works naleznete během Designbloku v Superstudiu na pražském Výstavišti od 25. do 29. října.


Designblok
Výstaviště Praha
25. - 29. 10. 2018

Jaký je Váš názor?

Související články

zpět na seznam článků


Přidejte se k Insidecor komunitě...