Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku

Buster + Punch: Síla industriálního designu

Buster + Punch: Síla industriálního designu

Životní styl inspirovaný heavy metalem, motorkami a rockovým koncertem. Živočišná síla neobvyklého designu, která se vám vpije pod kůži a už vás nepustí. Jiskřivá vášeň pro tvorbu s unikátními materiály, ze kterých umí Buster + Punch vykřesat neobyčejné věci pro každodenní život a potřebu.

Jednoduchý, s čistými rysy a liniemi, přitom dost cool a sexy design zrozený přímo v srdci Londýna. To je Buster + Punch. Značka, která vás pohltí a už nepustí. A jak to celé začalo? Způsobem, který se k tomu dokonale hodí – v garáži. Londýnský architekt a industriální designér Massimo Buster Minale v sobě objevil vášeň pro tvorbu ojedinělých věcí, které jsou protnuté s jeho zájmem o hudbu, motorky a fascinací kovomateriály. První pokusy prováděl právě v garáži.

Zakladatel Buster + Punch, architekt a designér Massimo Buster Minale. 

V roce 2013 tak založil značku Buster + Punch a od té doby se jeho neotřelý mix vkusu dostal z garáže až na světové veletrhy. Portfolio značky je velmi široké, vyrábí vše od svítidel a kování přes originální motocykly až k unikátním whisky barům.

Nejnovější kolekce nese název Caged a je inspirována městskými ocelovými panoramaty Londýna. Koncepce je postavena na jednoduchých osvětlovacích boxech vypadajících jako stavební bloky. Rám patentované technologie LED je grafickým obrysem naznačené pevné černé ocelové krychle či kvádru.

Zvláštní osobitost interiérového designu Buster + Punch objevíte i po zhlédnutí pár videí, ve kterých se představují jednotlivé produkty. Kolekce svítidel je asi ta nejkrásnější. Vše stojí na Buster BulbPrvní designová LED žárovka, která je šetrná k životnímu prostředí a navíc je prostě sexy," říká k patentovanému LED osvětlení Minale. Vyrábí se ve třech barevných provedeních: mosazném, ocelovém nebo kouřovém bronzu.

Osvětlení je pak k dostání v různých provedeních. Na obrázku níže najdete závěsné provedení bez stínítka. Dostalo jméno Hooked Wall Nude.

Svítidlo dostanete také v provedení se stínítkem Hooked Wall Graphite.

Představení lustru Hero Light.

Pokud byste chtěli oživit svůj nábytek, Buster + Punch nabízí také různé úchytníky a madla, které krásně vyniknou na jakémkoliv nábytku.

Úchytky T-Bar.

Madla Pull Bar.

Značka navrhuje taky netradiční svícny.

Tímto portfolio značky Buster + Punch ale zdaleka nekončí. Třešničkou na dortu je novinka The Rockstar Bar: pefektní bar na s propracovanými detaily osvětlení. 

Motorky navrhuje Buster + Punch v limitovaných edicích společně s přáteli z Boneshaker Choppers.

A kde u nás dostane tyhle mimořádné kousky? Oficiální dovozcem za Českou republiku je Monobrand. Tak jako jiné značky, i Buster + Punch se účastní světových výstavních veletrhů. Naposledy se představil například (a už podruhé) na Salone del Mobile 2017 v dubnu v Miláně. Zde také představila značka svoji novou kolekci Caged.

No a kdybyste se náhodou chystali do Londýna, tak tu najdete showroom Buster + Punch v historické budově Hop Exchange, sousedící s Borough Market. 

Jaký je Váš názor?

Související články

zpět na seznam článků

O článku

Dominika Coufalová Autor:
Dominika Coufalová

Foto: busterandpunch.com, FB Buster + Punch

Publikováno: 13.06.2017


Přidejte se k Insidecor komunitě...